O kawie wiemy naprawdę wszystko

14 lutego 2021 Wyłączono Przez buongiorno

Ale Eko Cafe – kawa ekologiczna

O kawie wiemy naprawdę wszystko. Nauczyliśmy się kawę prażyć, a nie palić. Szukaliśmy odpowiedzi dlaczego kawa podrażnia nasz przewód pokarmowy. Odpowiedź jest banalna, kawa poddawana obróbce termicznej zbyt wysoką temperaturą, tworzy nowe związki chemiczne które nie koniecznie są zdrowe i dobre dla naszego organizmu.

Od ponad dziesięciu lat nasze ziarna przechodzą proces starannej selekcji. Prażone są metodą, wstępnego dosuszania ziarna kawowego i późniejszego prażenia. Uprażona kawa charakteryzuje się brakiem goryczy i kwaśności.

Jesteśmy nagradzani i wyróżniani za jakość naszych produktów. Prowadzimy badania naukowe ziaren kawy i procesu ich obróbki. Wynikiem 10 lat naszych prac jest technologia obróbki ziarna kawowego dająca efekt kawy, nie drażniącej przewodu pokarmowego posiadająca pH o niskiej kwasowości 5,81-6,59 pH oraz zawierającej wysoka zawartość polifenoli,flawonoidów*

  • metodyka akredytowanego badania PB-56/LF UE z dn. 12 04 2013.
  • Król K., Gantner M., Tatarak A., Hallmann E. (2019) The effect of roasting, storage, origin on the bioactive compounds in organic and conventional coffee (Caffea arabica), European Food Research and Technology 2019, DOI: 10.1007/s00217-019-03388-9

Dla nas prażenie ziaren kawy to filozofia, to proces mistrzowski, w którym od głównego roastera, czyli od osoby która praży kawę zależy to, czy produkt będzie doskonałej jakości. Jesteśmy po to, abyście poznali zalety świeżo prażonej kawy o niezwykłej intensywności smaku i aromatu – docenianej zarówno przez miłośników mocnego espresso, jak i amatorów alternatywnych metod parzenia kawy.

Naszą specjalnością są kawy single origin – z jednego zbioru i jednego gatunku, który pochodzi z konkretnej uprawy w danym regionie. Największą zaletą kawy speciality jest identyfikowalność. Możliwość dokładnego poznania skąd pochodzą ziarna kawy, którą pijesz.
Koneserzy szczególnie uwielbiają kawę speciality, ponieważ pozwala doświadczyć lokalnych smaków – jak natura i powietrze w danym regionie ukształtowały drzewa kawowe i uformowały smak ziaren kawy, jaka nuta smakowa dominuje w małej, określonej części świata.

Kawa speciality ma bardzo bogate walory smakowe pochodzące z konkretnego regionu i to właśnie ekscytuje smakoszy.

Kawy single origin zyskują popularność wśród świadomych konsumentów, którzy pragną czegoś więcej, niż tylko napoju, który ich pobudzi. Oferujemy całe bogactwo smaków, pozwalające odkryć mnóstwo niuansów, a przede wszystkim dających radość obcowania z produktem, który jest jedyny w swoim rodzaju.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również Cold Brew – kawę „parzoną”na zimno, która swój wyjątkowy smak i aromat uzyskuje leżakując. Jest słodsza od kawy parzonej w tradycyjny sposób i zawiera więcej kofeiny. Cold Brew zastępuje napoje energetyczne, jest świetna do samochodu na długie trasy, dla sportowców i osób które zdrowo się odżywiają.
Przeznaczona dla osób dorosłych w okresie wzmożonego wysiłku fizycznego i psychicznego.

Zapewniając naturalne metody technologiczne i koncentrując się na rezultatach, dokładamy wszelkich starań, aby każda partia naszej kawy spełniała Państwa oczekiwania.